Program de Internship Resurse Umane

Talent Stream

Job expirat

RESPONSABILITATI

Iti doresti sa iti cladesti o cariera in domeniul resurselor umane?

Suntem in cautarea a 2 persoane care sa lucreze, alaturi de noi, pentru cel putin trei luni.

Este o practica neplatita, dar care ofera oportunitatea de a lucra intr-un mediu dinamic, intr-o echipa motivata si profesionista.

Te vom ajuta sa descoperi bazele recrutarii si selectiei, vei asista la interviuri, te vei familiariza cu instrumentele de lucru dintr-o companie de recrutare, totul realizandu-se cu sprijinul consultantilor nostri.

Responsabilitati:
- Contactarea si receptia candidatilor;
- Preluarea si transmiterea mesajelor;
- Optimizarea bazei de date de candidati
- Participarea la interviuri de selectie
- Mentinerea relatiei cu clientii existenti

CERINTE

Cerinte
- Atitudine proactiva, deschisa;
- Entuziasm si implicare;
- Cunostinte avansate de limba engleza
- Student/absolvent;
- Bune cunostinte Microsoft Office.

BENEFICII OFERITE

- referinte/scrisoare de recomandare la finalizarea stagiului de practica;
- dobandirea de cunostinte privind selectia si recrutarea de personal;
- program flexibil, mediu de lucru placut si posibilitatea de dezvoltare personala si profesionala.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare