Professionals Relationship Manager - Bucuresti. Piatra Neamt

LIBRA BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vrei sa lucrezi in institutia bancara recunoscuta ca Banca Profesiilor Liberale?
Te intereseaza sa iti dovedesti abilitatile de vanzari si negociere cu SuperPROFESIONISTII care sunt clientii nostri?
Esti tanar si energic, dornic de un mediu dinamic, cu oportunitati reale de promovare?
LIBRA BANK doreste sa angajeze MANAGER RELATII CU CLIENTII pe segmentul medicilor/farmacistilor/contabililor/juristilor/arhitectilor.

Descrierea postului:

- Asigura dezvoltarea si implementarea activitatii de marketing si vanzari, in conformitate cu politica de dezvoltare si obiectivele strategice ale bancii, prin:
- Identificarea si contactarea de noi potentiali clienti si informarea despre produsele bancii;
- Urmarirea pro-activa a nevoilor si a gradului de satisfactie al clientilor;
- Construirea si mentinerea imagini pozitive a Bancii prin asigurarea unor servicii de inalt nivel profesional si prin cross-selling.
- Raspunde de mentinerea si cresterea portofoliului de clienti specialisti in profesii liberale si a volumului de afaceri, in conformitate cu obiectivele, targetul sucursalei si targetul personal stabilit de catre directorul sucursalei.

CERINTE

- Studii superioare finalizate
- Abilitati de negociere, vanzare si comunicare
- Atitudine proactiva
- Creativitate si spirit de initiativa
- Foarte bune cunostinte de limba engleza

BENEFICII OFERITE

- Conturarea unui brand personal - pentru ca oferim posibilitati reale de promovare dupa numai 6 luni de la angajare
- Sansa de a te face remarcat - pentru ca la noi initiativa si implicarea sunt valorizate
- Meritocratie - pentru ca performanta ta este recunoscuta si apreciata corespunzator

Asteptam C.V.-urile dvs. pe fax la: 021/2306565 sau e-mail la: jobs@librabank.ro
Aplicatiile vor fi tratate cu maxima confidentialitate.
Numai candidatii eligibili vor fi contactati.

Misiunea noastra este sa oferim cele mai potrivite solutii financiare pentru specialistii din segmentul profesiunilor liberale si pentru antreprenorii din segmentul firmelor mici si mijlocii.
Mizam pe specializare si ne propunem sa fim recunoscuti drept banca ce ofera cele mai rapide raspunsuri clientilor.
LIBRA BANK respecta si urmeaza valorile pe care si le-a stabilit.
Resursa noastra cea mai importanta sunt oamenii ambitiosi care lucreaza aici si care imprima aceste valori bancii.