PROFESSIONALS RELATIONSHIP MANAGER

LIBRA BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Promoveaza si vinde activ produsele bancii, oferind clientilor professionals (profesii liberale) consiliere financiar bancara conforrn nevoilor acestora;
2. Creste portofoliul de clienti professionals si volumul de afaceri, in mod activ, in conformitate cu obiectivele si targetul sucursalei;
3. Stabileste intalniri cu clientii tinta in scopul dezvoltarii de noi relatii de afaceri;
4. Redacteaza rapoarte de analiza financiara necesare acordarii finantarii clientii bancii;
5. Ofera clientilor documentatia si informatiile aferente operatiunilor bancare derulate de acestia, inclusiv cele aferente deschiderilor de conturi si derularii operatiunilor.

CERINTE

- Absolvent studii superioare;
- Foarte bune abilitati de comunicare si comerciale;
- Independenta, tenacitate, initiativa;
- Atitudine pozitiva pro-client;
- Experienta in domeniul business development (corporate banking, retail banking, credite) - constituie avantaj.

Misiunea noastra este sa oferim cele mai potrivite solutii financiare pentru specialistii din segmentul profesiunilor liberale si pentru antreprenorii din segmentul firmelor mici si mijlocii.
Mizam pe specializare si ne propunem sa fim recunoscuti drept banca ce ofera cele mai rapide raspunsuri clientilor.

Resursa noastra cea mai importanta sunt oamenii ambitiosi care lucreaza aici si care imprima aceste valori bancii.