Professional Technical Sales Representative

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania anagatoare cu experienta de 10 ani pe piata constructiilor, ofera cele mai sigure si inovatoare solutii de incalzire (incalzire electrica in pardoseala pentru diferite obiective, radiatoare electrice de ultima generatie, sisteme de dezaburire oglinzi, solutii de incalzire si protectie la inghet pentru: acoperisuri, conducte, jgheaburi, burlane etc).
Firma ofera solutii complete pentru acest tip de proiecte, punand la dispozitia clientului: materiale de cea mai buna calitate (import danemarca, anglia, germania etc), proiectare si montaj.

Responsabilitati:
Analizeaza pe grupe de produse evolutia vanzarilor si propune masuri de dezvoltare pentru fiecare in parte;
Analizeaza si urmareste in permanenta tendintele pietei si propune masuri de corectie acolo unde este necesar;
Dezvolta portofoliului de clienti utilizand toate canalele disponibile;
Prospecteaza piata in vederea identificarii potentialilor clienti din Bucuresti si tara (constructori, proiectanti, tehnicienti, instalatori, persoane fizice, juridice etc);
Prezinta beneficiile/ avantajele solutiilor tehnice oferite de companie,
Negociaza contractele comerciale;
Mentine legatura cu departamentul tehnic pentru realizarea solutiei tehnice;
Prezinta solutia tehnica clientului;
Mentine legatura cu clientul pe tot parcursul derularii proiectelor si dupa;
Realizeaza rapoarte de vanzare.

CERINTE

Cerinte:
Experienta pe o pozitie similara de minim 4-5 ani;
Cursuri in domeniul vanzarilor;
Permis de conducere categoria B;
Experienta in vanzare tehnica, constituie avantaj;
Excelente abilitati de prezentare, negociere, vanzare si comunicare;;
Persoana orientata spre rezultate si capabila sa dezvolte parteneriate durabile.
Relatii si contacte active in piata constructiilor;
Disponibilitate la deplasari in tara 50-60%.

BENEFICII OFERITE

Oferta:
pachet salarial motivant, negociabil in functie de rezultate;
logistica: masina+ telefon+ laptop;
diferite prime de merit, excursii;
cursuri si traininguri in domeniu etc.

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.