Professional IOS Developer for complex apps (excellent opportunity)

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam o persoana cu experienta de minim 3-4 ani pe o pozitie de Iphone/Ipad Developer, pentru o companie importanta pe piata IT din Romania / Bucuresti, focusata pe dezvoltare solutii software pentru diferite domenii de activitate.

Se Ofera pachet salarial motivant, discutabil in functie de nivelul dezvoltarii profesionale. Mediu de lucru placut, profesionist si posibilitatea de dezvoltare profesionala pe termen lung.

Responsabilitati:
Optimizare cod
Realizarea si propunerea de arhitecturi software pentru Apps iPhone/Ipad.

Produse dezvoltate:
- serviciu complex de backup, securitate (produse similare dar mult mai simple sunt :DropBox, Skydrive)
- securitate mobile - internet security.
- produs similar cu un wallet/manager de parole;

CERINTE

Se solicita cunostinte si experienta solida in:
X-Code tools, Objective C, C/C++, Cocoa, iPhone/Ipad development.
Reprezinta avantaj cunoasterea tehnologiilor web:
HTML, CSS, JavaScript, Ajax
Cunosterea sistemului de operare OSX
Cunostinte de OOP (Object Oriented Programming)
Cunostinte Java- reprezinta avantaj
Experienta in realizare interfete cu utilizatorul (GUI).
Limbi straine: engleza.

BENEFICII OFERITE

pachet salarial motivant, discutabil in functie de nivelul profesional;
conditii de munca excelente;
program flexibil.

Detalii: www.qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.