Profesor de Lb.Engleza

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Centru de Lb.Engleza din Bucuresti angajeaza profesor de Lb.Engleza, de preferat absolvent de Universitate.

CANDIDATUL IDEAL:

Ne dorim sa intregim echipa cu persoane bine pregatite, insa care doresc sa invete in continuare, entuziaste, cu multa rabdare si dorinta de a lucra cu copiii si adultii folosind metode noi, interactive.

Posturile disponibile momentan se afla in sectorul 1 ( P-ta Victoriei ) .

CERINTE

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

Responsabilitatile unui profesor includ:

- predarea limbii engleze diferitelor categorii de varsta (copii incepand de la 4 ani - 18 ani ), urmand o strategie adaptata fiecarei grupe in parte
- completarea la zi a dosarelor grupelor (prezente, calificative)
- pregatirea cursantilor pentru examenele Cambridge YLE, KET, PET si FCE, in functie de varsta si nivel
- participarea la sedintele organizate pentru cadrele didactice.

Disponibilitate de a lucra in timpul diminetii ( 09.30-11.30, 12.00-13.00) &/sau dupa-amiezii ( 13.00-19.00) este esentiala .Candidatii isi stabilesc de comun acord cu coordonatorul de curs programul in cadrul centrului.

Posturile oferite sunt PART TIME sau FULL TIME.