Profesor de educatie fizica si sport

Fundatia Montessori Bucuresti

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati specifice postului de profesor de educatie fizica, pentru 2 -3 ore/saptamana

CERINTE

•Persoana entuziasta, dedicata, calda, vesela, calma, pasionata de interactiunea cu copiii intr-un mod nonformal, preocupata de dezvoltarea personala si profesionala continua.
• Obligatoriu - absolvent al Universitatii pentru Educatie Fizica si Sport, si a modulului psihopedagogic.
• Experienta de lucru in domeniu cu copiii de scoala primara/gradinita (profesor educatie fizica, antrenor)
• Abilitati de comunicare si organizare.

BENEFICII OFERITE

Se discuta in timpul interviului.

Scoala şi gradinita „Casa Montessori” Bucuresti s-a deschis din anul 2011 cu gradinita Montessori din Bucuresti ( pentru copii intre 2 si 6 ani) şi scoala Montessori din Bucuresti (pentru copii intre 6 si 9 ani). Ministerul Educaţiei din Romania a autorizat Şcoala Primară „Casa Montessori” începand cu anul școlar 2012-2013.

Scoala şi gradinita „Casa Montessori” funcţionează conform curriculumului naţional Montessori aprobat în anul 2011 de către Ministerul Educaţiei