Product Support Engineer

UTI Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza cerintelor specifice in vederea implementarii produsului la client
- Realizarea specificaţiilor de implementare
- Configurarea sistemului conform specificului clientului
- Punerea in functiune a sistemului si obtinerea acceptantei de implementare
- Asigurarea mentenantei post-implementare
- Gestionarea relatiei cu beneficiarul pe perioada implementarii si mentenantei
- Realizarea training-ului pentru utilizatorii aplicatiilor: actualizarea procedurii de training, intocmirea documentatiei specifice instruirii
- Participarea la testare pentru a evidentia punctul de vedere al clientului
- Realizarea de rapoarte cu privire la activitatea desfasurata.
- Responsabil cu procesul de training pentru utilizatorii aplicatiilor: actualizarea procedurii de training, intocmirea documentatiei specifice instruirii
- Realizeaza rapoarte cu privire la activitatea desfasurata.
- Participarea la testare pentru a evidential punctual de vedere al clientului

CERINTE

- Studii superioare de informatica, automatica, electronica sau similare
- Experienta in domeniu: minim 2 ani
- Experienta intr-o pozitie similara este un avantaj major;
- Cunostinte MS Office ¿ avansat
- Limba engleza ¿ nivel avansat;
- Cunostinte generale de business
- Abilitati excelente de comunicare, gandire analitica si sintetica, orientare spre realizarea obiectivelor, spirit de echipa, disponibilitate, deschidere spre acumularea de noi cunostinte;

Constituie avantaje:
- Cunoasterea de instrumente de modelare grafica: MS Visio
- Familiaritate cu metodologii si standarde pentru sisteme IT complexe
- Carnet de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

- oportunitati reale de dezvoltare profesionala si personala, intr-un mediu de lucru dinamic;
- pachet salarial corelat cu obiectivele pozitiei si cu performantele realizate.

Dupa 15 ani de succese pe piata romaneasca de IT&C, UTI Systems ofera acum oportunitatea unei noi deschideri, sustinuta si de noua dimensiune internationala a actionariatului.
Lider in dezvoltarea de solutii, produse si servicii de inalta tehnologie, cu rezultate remarcabile in zona de cercetare-dezvoltare si inovare, divizia IT&C acopera ca arii de expertiza: dezvoltare software, solutii de securitatea informatiei, comunicatii, solutii de criptare si compatibilitate electromagnetica, precum si integrare de sisteme informatice.
Detalii despre preocuparile si realizarile echipei IT&C din grupul UTI pot fi obtinute vizitand site-ul www.uti.ro.