Product Supervisor

SC Global Mirex SL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal:
- Varsta 25 - 35 ani
- Experienta minim 1 an in productie gelaterii, patiserii, cofetarii, dulciuri sau in bucatarie
- Extrem de ambitios si motivat
- Abilitati excelente de comunicare
- Fire deschisa, comunicativa, carismatica
- Capacitati de organizare si coordonare
- Problem-solving, cu initiativa si descurcaret
- constituie avantaj cunoasterea unei limbi straine: Italiana sau engleza (sau experienta de munca in Italia)
- prezentabil, aspect fizic placut
- simt estetic
- obligatoriu permis de conducere

Cerintele postului:
- urmarirea implementarii formatului de gelaterie italiana in locatiile partenere
- training si formare a personalului locatiilor in prezentarea si servirea produselor
- organizarea formatului de gelaterie: livrarea vitrinelor, livrarea si stocarea corespunzatoare a produselor, modul de prezentare si decorare
- promovarea produselor (a inghetatei ) catre clientii locatiilor
- urmarirea constanta a vanzarilor si raportarea zilnica a rezultatelor
- implicare activa in atingerea tintelor de vanzari
- promovarea brandului
- program flexibil

CERINTE

Pregatire:
- studii de specialitate in sector (gelatar, patiser, cofetar, chef bucatar)
- cunostinte word si excel
- experienta comerciala costituire un avantaj

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- salariu stimulant si sistem de bonusare (intre 2500 - 3000 RON)
- masina, telefon
- colaborare cu branduri italiene prestigioase si clienti premium
- spatiu de lucru elegant, modern, placut
- echipa tanara si dinamica
- formare in Italia la producatori; cursuri de formare cu Chef-ul Gelatar si fondatorul Scolii de Gelaterie Italiene
- posibilitate evolutie profesionala rapida

Compania Global Mirex are ca obiectiv promovarea brandurilor italiene pentru canalul HoReCa (Hoteluri, Restaurante, Catering).
Compania are sediul principal in Milano, Italia, si reprezinta producatori italieni de prestigiu pe piete din Europa si Orientul mijlociu.
Biroul din Romania se ocupa cu importul si distributia brandurilor Antica Gelateria del Corso (Froneri), GranCrema, Toschi, Arthemia, Olio Basso, Robo, Decordolce, Decorella, Formec Biffi si altii.