PRODUCT MARKETING SPECIALIST - B2B

QUALIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

QUALIA recruteaza PRODUCT MARKETING SPECIALIST - B2B pentru clientul sau - companie internationala din domeniul IT&C.

Responsabilitati principale:
- Auditeaza portofoliul de produse si servicii B2B si mentine evidenta evolutiei acestora pe durata întregului ciclu de viata;
- Analizeaza piata (produse, servicii proprii si ale concurentei), pe piete existente sau potentiale; pozitioneaza produsele si propune strategii de promovare eficienta;
- Elaboreaza descrierile de produs pentru clienti interni si externi.

CERINTE

- Studii superioare de profil economic si/sau tehnic; specializari/studii marketing;
- Abilitati de mangement de proiect;
- Cunostinte foarte bune de lucru cu calculatorul.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial foarte atractiv;
- Oportunitati de dezvoltare a carierei;
- Participarea la programe de dezvoltare personala si profesionala.

Qualia este o companie de resurse umane cu capital romanesc, orientata catre o continua dezvoltare.
Oferim servicii de calitate in sfera resurselor umane atat pentru companii cat si pentru candidati.