Product Marketing Executive

eMAG.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

- analizarea si segmentarea pietei pentru categoria de produs repartizata
- obtinerea si negocierea bugetelor de marketing la furnizor, pe categoriile – brandurile pe care este responsabil
- intocmirea si executia planului de marketing pe categoriile de produs/brand repartizate
- generarea de actiuni de marketing dedicate pentru clientii existenti si atragerea de clienti noi
- promovarea produselor de care este responsabil pe site-ul emag si in newsletter si alegerea canalelor de promovare cele mai potrivite;
- initierea/derularea/evaluarea de actiuni de marketing impreuna cu furnizorii
- initierea si mentinerea relatiilor cu furnizorii de servicii de marketing (agentii de publicitate, media)
- analiza continua a pietei

CERINTE

- creativitate
- abilitati avansate de negociere
- cunostinte solide de marketing: segmentare, pozitionare, planificare
- cunoasterea produselor de care este responsabil
- Limba engleza, avansat
- abilitati de comunicare interpersonala;
- studii superioare
- Minim 1 an intr-un post similar

BENEFICII OFERITE

- oportunitati de dezvoltare a carierei
- participare la programe de training
- atmosfera si conditii de lucru excelente
- echipa tanara si entuziasta
- pahet salarial atractiv

Lider in comertul electronic romanesc, eMAG.ro a fost lansat in 2001, din dorinta de a oferi tuturor acces la un site de vanzari online competitiv. De la sisteme si componente PC, in doar cinci ani de zile, am marit si diversificat constant gama produselor comercializate, ajungand astazi sa oferim vizitatorilor si, implicit, clientilor nostri o oferta variata, completa. Un site usor de vizitat, cu un sistem de navigare intuitiv, promptitudine in consilierea clientilor, multitudinea optiunilor din care clientii au de ales sunt cateva din motivele pentru care astazi eMAG.ro este accesat de mai mult de douazeci si cinci de mii de vizitatori in fiecare zi.