PRODUCT MARKETING

eMAG.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza planul anual si trimestrial de marketing impreuna cu directorul de marketing;
- Stabileste proiecte de marketing pentru produsele din portofoliul companiei pe baza planului de vanzari si profitabilitate al companiei;
- Poiecteaza campaniile de promovare si le prezinta furnizorilor si vendorilor;
- Identifica si atrage fonduri de marketing de la furnizori si vendori;
- Negociaza contractele (conditiile, actiunile si bugetele implicate);
- Negociaza si contracteaza servicii externe incluse in planurile campaniilor aprobate (agentii de publicitate, design, organizari evenimente)
- Monitorizeaza si optimizeaza desfasurarea campaniilor negociate in conformitate cu obiectivele stabilite;
- Monitorizeaza incasarea fondurilor de marketing;
- Stabileste procedurile interne de desfasurare a campaniilor si informeaza echipa de vanzari cu privire la campaniile aflate in desfasurare;
- Stabileste modalitatile de promovare a campaniilor in functie de previziunile de vanzare si contractele negociate de catre Product Manager cu furnizorii si vendorii, utilizand instrumente online si offline;

CERINTE

CERINTE:

- Studii superioare de specialitate in domeniu marketing;
- Cunostinte tehnice foarte bune;
- Experienta relevanta in publicitate online;
- Limbi straine: engleza nivel avansat;
- Operare PC: Word, Excel, baze de date;
- Minim 3 ani experienta intr-un post similar;

ABILITATI:

- Capacitate organizatorica si de planificare;
- Abilitati excelente de comunicare si relationare;
- Competenta in gestionarea bugetelor;
- Orientare catre rezultate ;
- Capacitatea de a lua decizii in timp scurt, in conditii de stres;
- Competenta in gestionarea resurselor;
- Abilitati de negociere;
- Capacitatea de prioritizare;
- Flexibilitate si creativitate;

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru placut, adecvat muncii individuale si in echipa ;
- pachet salarial motivant;
- oportunitati de dezvoltare a carierei ;

Lansat in 2001 ca un magazin online de sisteme de calcul si produse de birotica, eMAG se numara printre deschizatorii pietei de comert electronic din Romania. Calitatea serviciilor oferite si orientarea catre client au propulsat eMAG in pozitia de lider pe piata vanzarilor online. eMAG are un portofoliu in care se regasesc atat produse si solutii IT si de comunicatii, cat si echipamente electronice high-end.