Product Manager UPS-uri

POWER SYSTEMS ROM

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la elaborarea specificatiilor si/sau documentatiilor produselor/serviciilor de care este responsabil
- Defineste noi produse/servicii si le pozitioneaza pe piata
- Cauta ¿n permanenta sa largeasca aria de clienti
- Asigura asistenta tehnica si comerciala pentru clienti si pentru angajatii PSR, referitoare la produsele/ serviciile de care este responsabil
- Elaboreaza strategia de abordare a pietei si tacticile concrete de v¿nzari, tin¿nd cont de toate elementele mix-ului de marketing
- Stabileste metodele concrete de creare si dezvoltare a canalelor de v¿nzari
- Asigua relatia cu furnizorii produselor comercializate de PSR ¿n vederea promovarii optime a acestora, negociaza si valideaza ¿mpreuna cu furnizorii planurile anuale, rezolva probleme aparute ¿n relatiile tehnice si financiare cu acestia
- Colaboreaza cu toti angajatii pentru promovarea ¿n cele mai bune condtii a gamelor de produse/servicii pentru care este responsabil
- Efectueaza comparatii asupra concurentilor si produselor acestora
- Efectueaza cursuri de pregatire pentru angajati, prezent?ri tehnice pentru clienti si trimite informari periodice asupra noutatilor din gama de produse si servicii aparute ¿n domeniul de care este responsabil
- ¿ntretine listele de preturi si caracteristici ale produselor/ serviciilor de care raspunde si anunta modificarile acestora
- Colaboreaza cu agenti economici, firme de profil, asociatii, pentru v¿nzarea produselor de care este responsabil
- Efectueaza orice alte activitati, conform pregatirii specifice, la solicitarea expresa a Directorului de Marketing-V¿nzari, si a conducerii PSR

CERINTE

- Diploma universitara ¿ntr-unul dintre domeniile: Electronica/ Electrotehnica/ Energetica.
- Minim 2 ani experienta in domeniul echipamentelor electrice si/sau sistemelor de electroalimentare securizata.
- Excelente abilitati de comunicare scrisa si orala ¿n rom¿na si engleza
- Puternice abilitati de rezolvare a situatiilor dificile.
- Bune abilitati de negociere
- Abilitati de prezentare
- Orientat spre client
- ¿nclinare spre lucrul ¿n echipa
- Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

Oferim un pachet salarial competitiv si posibilitatea dezvoltarii carierei pe termen lung.

POWER SYSTEMS ROM este o companie dedicata sistemelor de electroalimentare de mica si mare putere promovand solutii tehnice de varf in acest domeniu. Pachetul complet de servicii oferite de firma noastra include: elaborare solutii tehnice, livrarea si instalarea echipamentelor, productia de tablouri electrice, executie cablare electrica, service garantie si postgarantie. Solutiile de securizare a furnizarii energiei electrice se bazeaza pe echipamente furnizate de companii cu renume din Franta si Italia.