PRODUCT MANAGER: solutii de infrastructura hardware

Crescendo International SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- cunoasterea, din punct de vedere al argumentelor de vanzare, a produselor si solutiilor de infrastructura tip eneterprise (servere, storage etc);
- actiuni de promovare a produselor atat intern cat si extern;
- medierea si coordonarea cu actiunile de promovare ale furnizorului;
- prezentari business de produs/solutie la client sau evenimente;
- intocmirea documentatiei tehnice pentru realizarea ofertelor;
- documentarea in vederea oferirii solutiilor de infrastructura hardware.

CERINTE

- absolvent/an terminal facultate Calculatoare, Electronica, Automatica;
- minim 1 an experienta, in domeniu similar, constituie un avantaj;
- cunostinte aprofundate in domeniul IT (de preferat in domeniul arhitecturilor hardware);
- experienta in realizarea de prezentari;
- cunoasterea produselor HP constituie un avantaj;
- disponibilitate la efort, flexibilitate, calm;
- cunoasterea limbii engleze – nivel mediu scris/vorbit;
- disponibilitate pentru deplasari in tara
- carnet de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial competitiv, la nivelul pietei;
- excelente oportunitati de dezvoltare in cadrul unei echipe de profesionisti.

Toate informatiile vor fi tratate cu confidentialitate.
Vor fi contactati numai candidatii selectionati.

CRESCENDO, Casa de solutii IT&C, furnizeaza aplicatii, solutii de infrastructura si servicii de integrare personalizate, prin care organizatiile obtin maximum de castig din informatiile de afaceri.
Activam pe piata romanesca de peste 14 ani, timp in care am finalizat sute de proiecte, ingloband cele mai recente solutii IT&C. Peste 160 de clienti au apelat pana acum la serviciile noastre si am incheiat parteneriate cu mai mult de 30 de companii internationale.
Parteneriatele noastre cu liderii mondiali din industria IT&C (APC Business Partner, Cisco Silver Partner, e-Security Value Added Partner, Harris STAT Value Added Reseller, Hewlett Packard Business Partner, McAfee Security Premier Partner, Microsoft Gold Certified Partner, Oracle Partner, Progress Value Added Partner, QAD Value Added Partner, RSA SecurWorld Solutions Partner) sunt cele care ne recomanda ca potential punct unic de contact pentru gama intreaga de solutii si servicii IT&C.
Pentru mai multe informatiii vizitati: www.crescendo.ro