Product Manager - Software Solutions

ANTAL International Network

Job expirat

RESPONSABILITATI

Raporteaza catre Line of Business Director
Are responsabilitati in urmatoarele domenii:
-Analiza de piata / cercetare de piata interna si internationala
-Identificare oportunitati de business
-Plan de marketing / Business plan - concepere si aplicare
-Concepere si aplicare plan de comunicare (relatii publice, evenimente, advertising, etc)
-Promovare produse
-Managementul informatiilor despre produs (pozitia produsului pe piata, competitia, marimea si potentialul pietei, domeniile de activitate tinta)
-Impreuna cu Managerul de Proiect formuleaza strategia de imagine a produsului (mesajul cheie ce trebuie transmis, etc)
-Concepere materiale prezentare produs
-Participa la elaborarea roadmap-ului comercial al produsului
-Comunicare
-Organizare evenimente
-Impreuna cu Departamentul Marketing si Managerul de Proiect stabileste serviciile pe care trebuie sa le presteze departamentul Marketing si urmareste desfasurarea serviciilor respective (campanii de marketing, materiale de promovare etc)

CERINTE

Educatie:
Studii superioare de specialitate

Calificari obligatorii:
-Experienta de minim 3 ani in activitati de marketing intr-o firma de IT
-Cunostinte bune de concepere si aplicare a unui plan de marketing/business plan
-Experienta in conceperea si aplicarea unui plan de comunicare
-Experienta in organizarea de evenimente de prezentare si promovare produs
-Experienta in activitati de analiza/cercetare de piata
-Abilitatea de a anticipa caracteristicile produsului care pot maximiza piata de desfacere
-Bune cunostinte de utilizare MS Office (Excel, PowerPoint)
-Autonomie in gasirea si implementarea de solutii
-Cultura solida IT
-Engleza - cunostinte avansate

Candidatul ideal este:
-Excelent pregatit profesional, serios, responsabil, ordonat, riguros, punctual, capabil sa comunice cu clientul, colegii si superiorii (scris si verbal), perfectionist.
-Excelente abilitati manageriale si de leadership

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a castiga o bogata experienta profesionala, lucrand in cea mai importanta companie software din Romania.
Pachet salarial atractiv si motivant.
Training.

Pentru unul dintre clientii nostri, cea mai mare companie de software din Romania, cautam in prezent o persoana care sa ocupe cu succes pozitia de Product Manager.