PRODUCT MANAGER ¿ software applications

GENESYS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intelegerea si asimilarea solutiilor software Genesys existente sau aflate in dezvoltare si identificarea celor mai potrivite directii de dezvoltare ale acestora in vederea maximizarii avantajului competitional pe piata
Realizarea de studii asupra pietei tinta, analize si comparatii asupra concurentilor si produselor acestora, pozitionarea pe piata in raport cu competitia
Stabilirea strategiei de promovare si distribuire a produselor si solutiilor software pe termen mediu si lung.

CERINTE

Foarte buna cunoastere a pietei de solutii software din Romania pe segmentul de produse CRM, solutii e-business B2C/B2B, e-procurement, nuclee de dezvoltare aplicatii
Minim 5 ani experienta in domeniul solutiilor software, dintre care minim 2 in promovarea si vanzarea acestora
Constituie un avantaj experienta anterioara in analiza de business specifica dezvoltarii de solutii software sau in programare de nivel inalt
Studii universitare in Informatica Economica / Cibernetica / Marketing / Inginerie
Excelente abilitati de comunicare scrisa si orala in romana si engleza
Gandire analitica, spirit inovator, abilitati de negociere
Permis de conducere.

BENEFICII OFERITE

Oferim un pachet salarial competitiv, precum si oportunitati de training si de dezvoltare a carierei pe termen lung.

Companie privata, infiintata in 1994 si certificata ISO 9001, CCAS si OMCAS, cu o cifra de afaceri de 15 milioane EUR (2005) si peste 100 de angajati, GENESYS este una dintre cele mai importante companii romanesti care acopera toate domeniile de activitate din informatica si telecomunicatii. Detalii complete la www.genesys4s.ro.
Datorita activitatii sale in continua crestere, GENESYS isi dezvolta echipa cu noi profesionisti entuziasti si motivati.