Product Manager Sisteme de securitate / Audio–Video si Videoconferinta

AVITECH CO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-stabilirea si mentinerea de relatii stranse cu beneficiarii, identificarea oportunitatilor de afaceri;
-pastrarea legaturii cu furnizorii externi;
-propunerea si/sau coordonarea elaborarii solutiei tehnice pentru oferta;
-elaborarea ofertelor pentru sistemele de videoconferinta;
- elaborarea caietelor de sarcini pentru licitatii;
- prezentarea ofertelor tehnice in cadrul licitatiilor;
-sustinerea si negocierea ofertei;
-negocierea conditiilor contractuale si elaborarea propunerilor de contract;
-cercetarea permanenta a pietei pentru identificarea de noi produse si promovarea acestora;
-realizare de prezentari in Power Point pentru solutiile ofertate;
- configurarea echipamentelor implementate in proiecte;
- realizarea de videoconferinte pentru potentialii clienti sau pentru clientii existenti;
-implementarea tehnica a solutiilor in cadrul proiectelor;
-implementarea ultimelor tendinte tehnologice in domeniul AV.

CERINTE

-experienta profesionala de minim 3 ani in vanzari de servicii, preferabil in domeniul tehnic sau ca project management;
-studii superioare tehnice (specializarea:telecomunicatii, automatizari, cibernetica, informatica, electronica);
-orientarea experientei pe dezvoltarea de proiecte;
-excelente abilitati de comunicare;
-abilitati de negociere si persuasiune;
-persoana foarte organizata, capabila sa isi stabileasca si sa lucreze dupa prioritati;
-capacitate de asimilare si procesare a informatiilor foarte rapid si capacitate de adaptare la schimbari si situatii speciale;
-cunostinte foarte bune de utilizare PC si pachetul MS Office/Microsoft Project/Programe devize;
- Constituie un avantaj cursurile CISCO (CCNA, CCNP), eventual cu experienta;
-limba engleza nivel avansat (scris/vorbit/citit);
-permis de conducere categ. B

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv in functie de nivelul de implicare, performanta si rezultate;
Oportunitatea de dezvoltare profesionala;
Asigurare transport;
Participare la training-uri de specialitate in tara si in afara tarii;

AVITECH este unul dintre cei mai importanti furnizori de solutii integrate ce au la baza echipamente profesionale si tehnologie de ultima ora.
AVITECH ocupa de 9 ani o pozitie de varf pe piata romaneasca de profil, iar portofoliul de clienti reflecta increderea pe care a castigat-o in timp prin perseverenta si profesionalismul de care a dat dovada intotdeauna.
Astfel, am evoluat de la o firma ce isi concentra activitatea pe importul si comercializarea de videoproiectoare ajungand astazi o importanta corporatie ce furnizeaza solutii la cheie pentru toata gama de obiective civile si industriale.
Suntem structurati pe divizii specializate pe patru domenii de activitate: AVITECH Systems, AVITECH Audio-Video, AVITECH SmartHouse si AVITECH Service.