PRODUCT MANAGER IT DISTRIBUTIE

ASBIS ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitia se subordoneaza Directorului de Vanzari.
• Desfasurarea activitatilor de marketing si promovare pentru atingerea obiectivelor de vanzari;
• Crearea, mentinerea si dezvoltarea pietei pentru produsele din portofoliu;
• Cooperare si suport pentru echipa de vanzari in vederea atingerii obiectivelor;
• Monitorizarea competitiei in vederea pozitionarii produselor si a dezvoltarii pietei.

CERINTE

• Experienta in marketing sau vanzari (minimum 2 ani);
• Experienta de minimum 2 ani intr-o companie IT;
• Cunoasterea pietei IT si a particularitatilor ei;
• Cunostinte generale de IT in domeniul hardware;
• Perseverenta, orientat spre atingerea obiectivelor;
• Cunostinte operare PC - Word, Excel, Powerpoint;
• Cunostinte bune de limba engleza;

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant;
Schema de bonusare;
Incentive-uri;
Telefon firma;

DESCRIEREA FIRMEI

- Companie multinationala;
- Activeaza pe piata IT;
- Distributie.