Product manager IT

SISTEC

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestionarea si dezvoltarea gamei de produse IT pe proiecte (sisteme, notebook-uri, servere, ups-uri, echipamente printing, tv-uri, videoproiectoare)
- Relationarea si comunicarea cu furnizorii, participarea la intalniri pentru negocierea conditiilor contractuale, realizeaza dispunerea de comenzi catre acestia
- Gestionarea informatiilor referitoare la produse (preturi, gama, fise tehnice, descrieri, poze de produse)

- Urmarirea/actualizarea situatiilor de contracte/parteneriate cu furnizorii
- Actualizarea in sistem a informatiilor cu privire la furnizori si produse, comenzi de aprovizionare
- Colaborarea cu departamentele interne (vanzari, tehnic, licitatii) acordand informatiile solicitate de acestea: oferte, date tehnice, etc
- Realizarea evidentei platilor catre furnizori
- Intretinerea listei de pret si realizarea comparatiilor de preturi
- Realizarea de OFERTE SPECIALE: bundle-uri, produse la preturi speciale, lichidari de stoc, etc
- Analiza concurentei din punct de vedere pozitionare, gama, preturi, etc
- Urmarirea stocurilor si intocmirea de rapoarte pe baza analizei indicatorilor specifici (vanzari, marje, etc).

CERINTE

- Studii superioare absolvite
- Experienta in achizitii IT - minim 2 ani
- Buna cunoastere a pietei echipamentelor IT
- Limba engleza nivel avansat
- Cunostinte operare PC (Excel, Word ) avansat
- Bune abilitati de negociere

HR Consultanta este o companie de resurse umane, proiectele desfasurate de noi cuprind actiuni de recrutare si selectie de personal, evaluare a performantelor, administrare dosare personal si salarizare, training.