PRODUCT MANAGER IT

RTC GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

-stabileste strategia de pricing pe gamele de produse de care este responsabil, in stransa legatura cu informatiile culese din piata si urmarind strategia si obiectivele organizatiei;
-analizeaza periodic listele de preturi ale concurentei si verifica pozitionarea produselor pe piata;
-construieste gama de produse;
-intocmeste si promoveaza conceptul produsului avand in vedere toate aspectele care tin de acesta – strategie de pret, plan de promovare, pozitionare in piata si in gama Office Express, servicii post vanzare;
-elaboreaza planuri de marketing pe perioade scurte/ lungi, le implementeaza si face raportari despre punerea in aplicare/ eficienta;
-participa la realizarea materialelor de comunicare si promovare (cataloage, oferte speciale, brosuri, newsletter);
-comunica frecvent si proactiv cu furnizorii pentru obtinerea informatiilor despre produse necesare realizarii materialelor de comunicare: fise tehnice, descrieri, poze de produse.

CERINTE

-studii superioare finalizate;
-experienta pe o pozitie similara minim un an;
-cunoasterea pietei de IT;
-cunostinte operare PC (Word, Excel) - nivel avansat;
-cunostinte de limba engleza - nivel mediu;
-persoana cu simt comercial, cu capacitate de invatare elemente tehnice.

BENEFICII OFERITE

Va oferim posibilitatea de a va alatura unui colectiv dinamic, de a va dezvolta cariera intr-un mediu profesionist.

\"Proffice\" in RTC Holding inseamna 16 ani de experienta si o divizie de companii specializate in distributia de birotica-papetarie si articole pentru birou intr-un concept foarte bine definit: \"all4office\".

Divizia Proffice se adreseaza atat segmentului B2B (businesst to business) cat si revanzatorilor. Divizia Proffice cuprinde 4 companii specializate, cu o activitate puternica pe piata nationala de profil:

Be Proffice, Ranco Promotional Products , Top Office Products, Document Management