Product Manager - Echipamente de birou

Smart Mind Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este unul dintre cei mai mari jucatori de pe piata Distributiei IT si a echipamentelor de birou.

Principalul obiectiv al Product Managerului consta in monitorizarea competitiei si elaborarea, propunerea si implimentarea proiectelor de promovare pe divizia "Echipamente de birou" pe brandul alocat:
- Defineste, propune si implementeaza strategia de marketing a produselor, in concordanta cu strategia companiei si a vendorilor
- Realizeaza cercetari de piata, analiza concurentei, stabilirea politicii de pretura, actiuni de promovare, urmarire vanzari, intocmire rapoart
- Mentinerea relatiei cu vendorul (negociere conditii comerciale, comenzi, rapoarte, gestionare buget, gestionare stoc)
- Informarea clientilor in legatura cu detaliile tehnice (specifice) referitoare la produsele din portofoliu
- Ofera training echipei de vanzari si partenerilor si le ofera documentatia si materialele de specialitate necesare
- Asigura suportul in proiectarea si documentarea solutiilor pentru produsele din portofoliu
- Urmareste, participa si analizeaza actiunile promotionale ale dealerilor pe produsele din portofoliu

CERINTE

- Studii superioare tehnice sau economice
- Experienta de 3-4 ani in product management, in relatia cu vendorii
- Persoana comunicativa, cu initiativa, flexibila
- Capacitate de a evalua si a lua decizii
- Abilitati de negociere
- Cunoasterea pachetului MS Office (Word, Excel, Power Point, Outlook etc.), cunostinte configurare sisteme IT
- Cunostinte solide de marketing si vanzari
- Cunosterea pietei de IT&C si a principalilor jucatori (distribuitori, furnizori)
- Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru ofera pachet salarial atractiv si logistica necesara desfasurarii activitatii

SMART MIND este o companie de consultanta ce ofera servicii de instruire si dezvoltare organizationala, recrutare, selectie si evaluare de personal.

Eficienta acestor procese in viziunea noastra se ghideaza dupa cateva principii simple: sa intelegem afacerea companiei client si sa implicam consultanti cu expertiza in industria sau respectivul domeniu de activitate. Clientii nostri sunt atat companii multinationale cat si companii romanesti, activand in domenii de activitate variate: bancar, telecomunicatii, bunuri de larg consum, farmaceutic, agricultura, servicii financiare, industrial, etc.

Astfel preocuparea noastra permanenta este sa aducem alaturi de noi oameni cu expertiza, dublata de dorinta de a impartasi si pasiunea de a lucra pentru oameni, idei si viziuni.