PRODUCT MANAGER- DIVIZIA BIROTICA PAPETARIE

RTC HOLDING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Stabilirea strategiei de pricing pe gamele de produse
Urmarirea strategiei si obiectivelor organizatiei
Analizarea listelor de preturi ale concurentei si verificarea pozitionarii produselor pe piata
Construirea gamei de produse
Intocmirea si promovarea conceptului produsului – strategie de pret, plan de promovare, pozitionare in piata si in gama, servicii post vanzare
Gestionarea relatiei cu furnizorii ( identificarea si selectarea acestora, negocierea clauzelor contractuale si incheirea de contracte, cautarea de noi furnizori) Prospectarea pietei pentru identificarea de noi oportuntati de afaceri
Analiza stocurilor de marfa pe categorii de produse Stabilirea de noi achizitii pentru evitarea rupturilor de stoc
Identificarea si listarea de noi produse
Selectarea produselor, listarea sau delistarea acestora pe baza structurii de articole definite
Lansarea de oferte si propunerea preturilor de vanzare in conformitate cu preturile pietei
Ameliorarea calitatii ofertei
Gestionarea si actualizarea permanenta a bazei de date cu furnizori si produse
Asigurarea de suport pentru departamnetul de vanzari prin informarea cu privire la preturi, oferte, comenzi
Pregatirea cu furnizorii a unor training-uri pentru produse

CERINTE

- studii superioare
- experienta minim 1 an in achizitii
- cunoasterea pietei de birotica papetarie
- cunoasterea limbii engleze la nivel avansat
- cunostinte de marketing
- bune abilitati de comunicare si negociere
- atitudine proactiva

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant
Bonusuri in functie de performante
Excelente oportunitati de dezvoltare si crestere in cadrul companiei
Gestiunea carierei prin suport permanent si programe de training adecvate
Oportunitatea de a se alatura unui mediu de lucru performant.

Retea nationala de distributie, apartinand unui holding romanesc, cu un portofoliul bogat de parteneri, este liderul de necontestat pe zona de distributie produse pentru birou, business-to-Business.