PRODUCT MANAGER

SC SELENA ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Nr. referinţă: MS/2011/02

Organizarea dezvoltării companiei în domeniul:

• Dezvoltării pieţei de materiale de construcţii
• Managementul produsului:
- Crearea şi lansarea de noi produse /soluţii – construirea unui larg portofoliu de produse, căutarea domeniilor pentru dezvoltarea produselor şi a avantajului competitiv
- Organizarea şi susţinerea training-uri şi prezetărilor de produs, consiliere în domeniul produselor
- Susţinerea echipei de vânzări în activitatea zilnică
- Poziţionarea produsului şi a preţului

CERINTE

• Studii universitare în domeniul tehnic (preferabil chimie) – pregătirea MBA reprezintă un avantaj
• Minim 5 ani experienţă în domeniul construcţiilor sau al industriei chimice pentru construcţii
• Experienţă în implementarea şi managementul brandurilor
• Experienţă de lucru în domeniul marketingului de produs într-o companie de distribuţie
• Cunoaşterea fluentă a limbii Engleze (scris şi vorbit)
• Orientare către viitor şi succes
• Creativitate, abilităţi organizaţionale, orientare către obiective

BENEFICII OFERITE

Candidatului ideal i se va oferi oportunitatea de a lucra într-o echipa profesionistă şi de a-şi dovedi succesul într-o piaţă extrem de competitivă.

Societate cu capital integral strain, importator si distribuitor national de produse chimice pentru constructii.