Product Manager

BCL Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Supervizarea tuturor activitatilor desfasurate in magazin (amenajare magazin, desfasurare promotii, desfasurare inventar, activitate personal magazine);
- Propunerea si operarea in sistem a promotiilor; urmarirea impactului acestora asupra evolutiei vanzarilor;
- Planificarea vanzarilor si intocmirea bugetelor;
- Comunicarea permanenta cu departamentul de marketing, aprobarea activitatilor legate de marketing pentru produs;
- Intocmirea si analiza rapoartelor de vanzari (zilnice/saptamanale/lunare);
- Intocmirea si analiza rapoartelor de stocuri (zilnice/saptamanale/lunare);
- Plasarea comenzilor pentru fiecare sezon si inlocuirea produselor in functie de stoc si de vanzare;
- Asigurarea unei bune relatii cu furnizorul;
- Analiza evolutiei vanzarilor comparativ cu bugetele si targetele stabilite.

CERINTE

- Minim un an de experienta intr-o pozitie similara;
- Experienta in domeniul Fashion Retail reprezinta avantaj;
- Limba engleza – nivel avansat;
- Cunostinte Excel/Access – avansat;
- Persoana analitica, centrata pe detalii.

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru este una dintre cele mai mari companii de fashion retail din Romania.

B.C.L. GROUP este o firma de servicii resurse umane cu rezultate foarte bune in diverse proiecte pentru numerosi clienti semnificativi in peisajul economic romanesc.