PRODUCT MANAGER

TRENKWALDER-SOBIS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie multinationala, o traditie de 11 ani pe piata din Romania, specializata in comercializarea instalatiilor pentru constructii. Lider de piata in domeniu, ofera clientilor cea mai variata gama de instalatii hidro-termo-sanitare si servicii la standarde de calitate.

Postul este disponibil in cadrul departamentului de MARKETING.

Principalele responsabilitati sunt:

- elaborarea si propunerea planurilor de marketing pentru grupa de produse alocata;
- realizarea analizei de piata in vederea identificarii de noi oportunitati de business;
- reprezinta un real suport pentru echipa de vanzari;
- realizarea de prognoze si previziuni de vanzari;
- participa la realizarea materialelor de comunicare si promovare a grupei de produse alocate;
- asigura asistenta tehnica si comerciala pentru clienti, referitoare la produsele de care este responsabil;
- control asupra stocurilor si evitarea rupturilor de stoc.

CERINTE

- studii superioare in domeniul tehnic;
- experienta relevanta in marketing;
- experienta in vanzari reprezinta un avantaj;
- cunostinte de limba engleza, avantaj italiana;
- cunostinte operare PC (MS Office, Access, MsProject);
- abilitati excelente de comunicare si negociere;
- capacitate de organizare, lucru in echipa;
- permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv;
- posibilitatea de a lucra intr-o companie multinationala;

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA. Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA UNEI ORGANIZATII. Va asteptam la filialele noastre din Sibiu, Bucuresti si Timisoara!