Product Manager

SENIOR TECH S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Înţelegerea şi asimilarea soluţiilor software existente sau aflate în dezvoltare şi identificarea celor mai potrivite direcţii de dezvoltare ale acestora în vederea maximizarii avantajului competiţional pe piaţă
Realizarea de studii asupra pietei tinta, analize si comparaţii asupra concurenţilor şi produselor acestora, pozitionarea pe piata in raport cu competitia
Stabilirea strategiei de promovare si distribuire a produselor si soluţiilor software pe termen mediu şi lung.

CERINTE

Foarte bună cunoaştere a pieţei de soluţii software din România pe segmentul de produse CRM, soluţii e-business B2C/B2B, e-procurement, nuclee de dezvoltare aplicaţii
Minim 5 ani experienţă în domeniul soluţiilor software, dintre care minim 2 în promovarea şi vânzarea acestora
Constituie un avantaj experienţa anterioară în analiză de business specifică dezvoltării de soluţii software sau în programare de nivel înalt
Studii universitare în Informatică Economică / Cibernetică / Marketing / Inginerie
Excelente abilităţi de comunicare scrisă şi orală în română şi engleză
Gândire analitică, spirit inovator, abilităţi de negociere
Permis de conducere.

Serviciile Senior Tech de recrutare si executive search sunt orientate preponderent asupra pietei IT.

La cerere, raspundem si cerintelor speciale ale companiilor pentru acoperirea unor nevoi de recrutare din alte domenii, ca de exemplu: inginerie, farmaceutic, resurse umane, vanzari, etc.

Avantajul echipei noastre este imbinarea dintre background-ul tehnic si experienta in activitatea de recrutare. Acesta rezulta in capacitatea de a intelege specificul cerintelor pe care companiile le au si ca urmare, prezentarea unor candidati care respecta criteriile tehnice.
La randul lor, candidatii pot prezenta in detaliu realizarile lor tehnice, pentru ca acestea vor fi intelese si receptionate cu acuratete.

Baza noastra de date cumuleaza un numar mare de specialisti si si-a conturat amplitudinea atat datorita muncii de cautare directa desfasurata de fiecare membru al echipei, precum si datorita mentinerii si inoirii permanente a contactelor noastre.