PRODUCT MANAGER

HR Consultanta

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura si raspunde de derularea si optimizarea permanenta a relatiilor de afaceri cu furnizorii alocati prin renegocierea permanenta a clauzelor comerciale din contractele derulate;
Mentine legatura cu furnizorii interni si externi alocati si comunica frecvent si proactiv cu acestia pentru obtinerea in timp util a modificarilor de pret, gama, inlocuiri de produse, documentatii tehnice;
Cauta si contacteaza potentiali furnizori pentru gamele de produse pe care le gestioneaza;
Raspunde de actualizarea in sistem a tuturor informatiilor legate de furnizori si articole;
Raspunde de intocmirea/existenta documentatiilor tehnice pentru produsele alocate (manuale, certificate de garantie, formulare pentru reclamatii etc);
Realizeaza prospectare de piata pentru pietele pe care compania isi desfasoara activitatea din punctul de vedere al relatiei cerere-oferta si al evolutiei preturilor;
Acorda suport echipei de vanzari oferind informatii despre furnizori, produse, termene de livrare, comenzi speciale etc;
Asigura suport la elaborarea ofertelor de licitatii, ofera informatii coordonatorilor de vanzari despre produse, pret de achizitie, disponibilitate la furnizor, termen de livrare, garantii si se preocupa de procurarea mostrelor necesare;
Asigura impreuna cu furnizorii training-uri de produse.

CERINTE

Studii superioare finalizate(de preferat, studii economice);
Experienta anterioara pozitie similara (derulare contracte comerciale, aprovizionare, marketing) minim 6 luni;
Cunostinte operare PC (MS Office) nivel avansat;
Cunostinte limba engleza nivel mediu/ avansat;
Abilitati de comunicare, interrelationare, Atitudine proactiva, Lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv;
Posibilitatea dezvoltarii carierei in cadrul unui grup de succes.

Organizat pe divizii, RTC-ul s-a dezvoltat prioritar prin patrunderea in domenii de afaceri diverse. Suntem liderii pietei de papetarie, de carte, de transport si curierat rapid. In afara de distributie avem si activitati de productie si de retail. Am creat branduri nationale puternice, cum ar fi RTC, Diverta, TCE.