PRODUCT MANAGER

HR Consultanta

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura si raspunde de derularea si optimizarea permanenta a relatiilor de afaceri cu partenerii din Germania;
Acorda suport echipei de vanzari oferind informatii despre produse, preturi, disponibilitate stoc, termene de livrare;
Realizeaza analiza vanzarilor si a achizitiilor;
Realizeaza rapoarte privind vanzarile catre partenerii germani;
Realizeaza traducerea in limba romana a catalogului de produse primit din Germania;
Se va ocupa de stabilirea preturilor si introducerea acestora in catalog;
Realizeaza materiale de promovare locala (pliante, brosuri, newsletter) si transmiterea acestora catre clienti;
Introduce date si opereaza in sistemele informatice germane;
Intretinerea site-ului local/ magazinului virtual.

CERINTE

Studii superioare finalizate (de preferat, studii economice);
Cunostinte operare PC (MS Office) nivel avansat;
Cunostinte limba germana nivel avansat (cerinta obligatorie);
Abilitati de comunicare & interrelationare, Atitudine proactiva;
Abilitati de organizare, Lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea dezvoltarii carierei in cadrul unui grup de succes;
Pachet salarial motivant;
Mediu de lucru atractiv & dinamic.

Organizat pe divizii, RTC-ul s-a dezvoltat prioritar prin patrunderea in domenii de afaceri diverse. Suntem liderii pietei de papetarie, de carte, de transport si curierat rapid. In afara de distributie avem si activitati de productie si de retail. Am creat branduri nationale puternice, cum ar fi RTC, Diverta, TCE.