Product Manager

Digitronix Technology

Job expirat

RESPONSABILITATI

Product Manager-ul va fi responsabil de toate aspectele ce tin de o anumita gama de produse (IBM, LENOVO, CISCO, EIZO, DELL etc), incepand de la relatia cu furnizorii pana la vanzare:
- Administreaza relatia cu furnizorii produselor comercializate in vederea promovarii optime a acestora, rezolva problemele aparute in relatiile logistice, tehnice si financiare cu acestia,
- Elaboreaza strategia de abordare a pietei si tacticile concrete de vanzari,
- Stabileste metodele concrete de creare si dezvoltare a canalelor de vanzari,
- Identifica cele mai bune modalitati de promovare a produselor,
- Cauta in permanenta sa largeasca aria de clienti,
- Acorda suport echipei de vanzari,
- Colaboreaza cu toti angajatii pentru promovarea in cele mai bune conditii a gamelor de produse/servicii pentru care este responsabil.

CERINTE

- Studii superioare finalizate (de preferinta in domeniul economic sau tehnic);
- Experienta anterioara in domeniu / product management (domeniul IT);
- Cunoasterea foarte buna a brand-ului coordonat
- Viziune de ansamblu a pietei de IT
- Abilitati de prezentare si comunicare foarte bune
- Cunostinte de limba engleza la nivel avansat

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant
Oportunitatea de a se alatura unui mediu de lucru performant.

Digitronix este HP Business Partner si furnizeaza produse si solutii care se adreseaza in special companiilor. Oferta noastra acopera toata gama de echipamente IT, de birou si de telecomunicatii folosite uzual in companii, precum si solutii pentru technical computing.