PRODUCT MANAGER

Aline Distribution Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

- intocmeste analize pe baza stocurilor si a vitezei de rotatie a acestora, a vanzarilor, marjei comerciale si a studiului mediului concurential;
- analizeaza stocurile pentru branduri in scopul optimizarii permanente urmarind constanta de stoc, sa nu se creeze over stoc, sa tina seama de trendul pietei;
- gestioneaza relatia cu furnizorul extern si raspunde de indeplinirea targeturilor de volum alocate de managementul companiei;
- prospecteaza piata internationala pt identificarea de noi oportunitati de afaceri;
- negociaza si incheie contracte cu furnizorii, termene de plata, etc.
- analizeaza preturile pe piata externa si interna saptamanal

CERINTE

- studii superioare tehnice
- engleza- nivel avansat
- experienta minim 3 ani
- cunostinte temeinice PC – Word, Excel, programe de baze de date
- abilitati organizatorice, capacitate de analiza si sinteza
- flexibilitate, rezistenta la stres
- spirit de echipa
- disponibilitate pentru deplasare

BENEFICII OFERITE

salariu fix + bonusuri in functie de realizari
tichete de masa

Aline este o companie romaneasca cu capital privat care are ca si obiect de activitate distributia de componente IT si alte componente conexe. Compania are o experienta de peste 10 ani avand sediul in Bucuresti si 10 filiale in tara.
Ne-am creat un renume in piata prin promovarea tehnologiilor partenerilor nostri si prin crearea solutiilor inovatoare ce cuprind atat produsele cat si serviciile, oferind facilitati de creditare si promovand o paleta larga de produse si servicii.