PRODUCT MANAGER

Genco

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvoltarea si implementarea strategiilor si activitatilor de marketing pentru o gama de produse ;
- este responsabil/a cu dezvoltarea, pozitionarea, distributia si promovarea unor noi game de produse ;
- propune si organizeaza activitati promotionale, urmareste distributia produselor pe piata si indica echipei de vanzari canalele de distributie;
- prezinta saptamanal rapoarte Directorului Comercial, stabileste si previzioneaza nivelul stocurilor urmarind optimizarea acestora ;
- participa la intocmirea bugetului anual de vanzari, achizitii si marketing/gama de produse.

CERINTE

- studii superioare de preferinta economice sau marketing ;
- cel putin 2 ani experienta ca Director de Produs sau achizitii;
- cunoasterea si intelegerea pietei din Romania, capacitate de a implementa politici si strategii ;
- abilitati de prezentare/negociere cu furnizori/parteneri ;
- cunostinte avansate de limba engleza si lucru cu calculatorul, permis de conducere ;
- disponibilitatea de a se deplasa in tara si in afara granitelor tarii ;
- constituie un avantaj experienta in activitati de import (documente, proceduri, legislatie etc).

BENEFICII OFERITE

Compania ofera un pachet salarial atractiv si un mediu de lucru dinamic

GENCO TRADE este distribuitor exclusiv pentru gama de produse electrice si electrocasnice a unor producatori de renume mondial ca SAMSUNG, GENERAL ELECTRIC, SCARLETT, DeLonghi- CLIMAVENETA si a brand-ului propriu FOURLIS. Totodata este un important distribuitor INDESIT COMPANY - a produselor ARISTON si INDESIT.