Product Manager

SC Hachette Distribution Services Inmedio SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Mentinerea relatiilor comerciale cu furnizorii existenti;
- Negocierea si incheierea contractelor cu noi furnizori;
- Merchandising si strategie comerciala pentru produsele gestionate; optimizarea regulata a grupei de produse;
- Asigurarea unei strategii comerciale adecvate (analiza contributiei la profit a grupei de produse gestionate, prezentarea de propuneri in baza business planului si ajustarea planurilor conform pietei);
- Elaborarea de planuri de afaceri pentru produsele gestionate.

CERINTE

- studii superioare;
- experienta in Retail prezinta avantaj;
- limba engleza nivel foarte bun (franceza prezinta avantaj);
- operare PC (MS Office);
- abilitati de comunicare;
- abilitati de negociere;
- dinamism, initiativa, atitudine proactiva.

BENEFICII OFERITE

- expunere la un mediu de afaceri international;
- oportunitati de dezvoltare profesionala.

Companie Multinationala de Distributie si Retail Presa si Produse Culturale.