Product Manager

RADCOM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participarea la realizarea ofertei tehnice pentru planul de implementare;
- Participarea la realizarea ofertei comerciale;
- Coordonarea si participarea la toate activitatile necesare implementarii, testarii si lansarii produselor/serviciilor pe care le gestioneaza;
- Lucrul nemijlocit cu expertii tehnici din interiorul companiei pentru obtinerea informatiilor necesare desfasurarii activitatii;
- Analiza de piata in vederea identificarii solutiilor alternative la cerintele clientilor.

CERINTE

Cerinte obligatorii:
- Absolvent facultate, de preferat in domeniul IT&C sau marketing;
- Minim 1 an experienta relevanta in marketing sau in domeniul serviciilor/solutiilor software;
- Experienta in utilizarea MS Word, Excel, MS Project, MS PowerPoint;
- Cunostinte de management de proiect;
- Notiuni de General Marketing;
- Abilitatea de a urma proceduri;
- Limba engleza: fluent(scris/citit);

Avantaj:
- Cunoasterea pietei de software si telecomunicatii;
- Abilitati de intelegere globala a aspectelor tehnice.

BENEFICII OFERITE

- Contract pe perioada nedeterminata (cu perioada de proba);
- Salariu atractiv, conform experientei si calificarilor;
- Facilitati sociale: asigurare medicala privata, abonament activitati sportive.

RADCOM is a Romanian telecommunication company which develops, integrates and supports software for TelCo platforms, telematic solutions and call centers. Trusting and traditional partner of world leading IT companies, RADCOM provides software development, integration and customization, software consultancy, hardware manufacturing of LED displays, vehicle Onboard Computers, GSM networks and radio networks installation and other related services