PRODUCT MANAGER

HR CONSULTANTA - MEMBRU RTC HOLDING

Job expirat

RESPONSABILITATI

-planificarea vanzarilor, reducerilor, bugetelor de cumparare pe departamente si divizii;
-furnizeaza informatii referitoare la criteriile de comanda catre head office;
-recomandarea nivelului de pret, vanzarile si procentul reducerilor;
-recomandari in legatura cu calendarul promotional si strategii de vanzare;
-recomandarea spatiului ideal pentru fiecare departament raportat la nivelul de vanzari;
-prospectarea pietei din punct de vedere comercial vizitand competitia regulat;
-mentinerea controlului stocului si a reaprovizionarii;
-managerierea impartirii marimilor (size brakeDown) pentru comenzi in functie de vanzari;
-permanenta comunicare cu departamentul de merchandise din UK.

CERINTE

- studii medii sau superioare;
- experienta min 1an in retail ( ideal companie cu activ internationala, textile);
- cunostinte operare PC-nivel avansat;
- cunostinte de limba engleza - nivel avansat;
- experienta in domeniul comercial, preferabil in retail;
- abilitati de planificare;
- bine organizat si flexibil;
- intelegerea si informarea despre trendurile sezoniale din retail;
- lucrul in echipa.

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru profesionist;
- posibilitati reale de promovare;
- bonusuri in functie de realizari.

Springfield are ca principale caracteristici valoarea si stilul, urmarind sa acopere toate cerintele barbatilor, intr-o maniera simpla si accesibila. Create pentru a fi confortabile, hainele din colectia Springfield sunt usor de asortat si potrivit.

Women\'Secret este brand-ul de lenjerie intima creat pentru femeia actuala, o femeie pentru care varsta reala nu reprezinta cel mai important aspect. Pentru ea, Women\'Secret creeaza noi concepte pentru a-i face viata mai usoara si mai distractiva.

Esprit aduce un stil tanar si plin de culoare in spiritul international al brand-ului. Produsele Esprit se adreseaza atat barbatilor cat si femeilor prin colectiile indraznete si accesoriile asortate completand un stil de viata relaxat si placut, in care alegerea este simpla si placuta: Esprit