Product / Brand Manager

Plus HR Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru, companie multinationala si lider de piata in domeniul materialelor de constructii, cauta in acest moment o persoana calificata pentru pozitia de Product / Brand Manager.

Obiectivul postului:
- dezvoltarea şi implementarea strategiilor de marketing şi a planurilor de acţiune aferente pentru consolidarea poziţiei şi imaginii mărcilor companiei pe piaţă şi atingerea obiectivelor (volum şi valoare vânzări)

Responsabilitati:
- elaborareaza planul de marketing
- dezvolta şi urmăreste planul de activităţi şi bugetul
- dezvolta strategiile de marca pe termen mediu si lung
- elaboreaza campaniile de promovare si asigura implicarea si coordonarea agentiilor de publicitate
- prelucreaza informatiile din piata (publicatii de specialitate, studii de piata, rapoarte vanzari, vizite pe teren) si le analizeaza
- evalueaza si monitorizeaza satisfactia consumatorilor, activitatile promotionale intreprinse
- monitorizeaza activitatea competitionala
- responsabil de indeplinirea obiectivelor de volum si valoare vanzari, cota de piata, notorietate a marcii, pentru marcile si grupele de produse alocate

CERINTE

- studii superioare (preferabil economice / tehnice)
- minim 3 ani experienta
- limba engleza nivel avansat; limba germana este un plus
- cunostinte operare PC
- permis de conducere categoria B
Aptitudini:
- spirit de organizare, planificare, control
- comunicare si spirit de lucru in echipa
- entuziasm, flexibilitate
- spirit de initiativa, creativitate

BENEFICII OFERITE

oportunitatea de a dezvolta o cariera intr-o companie multinationala puternica
pachet salarial atractiv

PLUS HR SOLUTIONS este o companie independenta de consultanta in domeniul resurselor umane. Printre serviciile pe care furnizam putem enumera: recrutare si selectie de personal, executive search, Assesment Center, consultanta organizationala.