Procurement Supervisor

NextGen Communications

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analizeaza piata de furnizori pentru a fi informat despre ultimele preturi, produse si servicii disponibile, ce fac interesul NextGen;
Organizeaza licitatii in vederea selectarii celei mai bune oferte din punct de vedere pret, calitate, conditii de livrare, conditii de plata, etc;
Responsabil pentru negocierea si redactarea contractelor cu furnizorii. Asigura revizuirea lor cu departamentele relevante;
Coordoneaza activitatile operationale de achizitie;
Analizeaza impreuna cu Directorii de Departamente necesarul de achizitii pe termen mediu si face Planul de Achizitii;
Este responsabil de managementul operational al contractului de furnizare produse si/sau servicii si se asigura ca termenii si conditiile contractuale sunt respectate de partile contractante;
Mentine relatia comerciala cu furnizorul, relatia cu departamentele pentru rezolvarea problemelor aparute in colaborarea cu furnizorul, coordonarea fluxului de documentelor si a corespondentei intre Nextgen si furnizori;
Analizeaza eficienta costurilor si controlul cheltuielilor pentru respectarea bugetului alocat pe categorii de cheltuieli;
Intretinerea bazei de date cu contracte si furnizori;
Pregatirea rapoartelor periodice sau punctuale solicitate;
Colaboreaza cu Directorii Departamentelor pentru managementul relatiilor comerciale cu furnizorii si a contractelor noi si in derulare;
Orice alta indatorire alocata de Directorul Financiar.

CERINTE

Minimum 2 ani experienta de managementul achizitiilor ( preferabil in telecom);
Excelente abilitati de negociere si comunicare;
Abilitati de organizare;
Aptitudini analitice, sinteza si raportare;
Capacitate de a respecta termenele si orientare catre rezultat;
Studii superioare economice sau tehnice;
Cunostinte foarte bune de MS Office si ERP;
Cunostinte de limba engleza.

NextGen Communications activeaza pe piata din 2008 si ofera clientilor sai servicii de Internet prin fibra optica, Televiziune prin cablu coaxial si Telefonie fixa VoIP, venind cu o propunere avantajoasa care sa acopere cat mai bine nevoile de comunicatii ale clientilor.