Primitor - Distribuitor

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Descarca ambalajele (coletele) din camioane conform procedurii de receptionare a marfii;
- Verifica integritatea ambalajelor, stocheaza marfa in spatiile speciale puse la dispozitie de beneficiarul marfii;
- Inregistreaza si comunica toate anomaliile constatate la receptie;
- Intocmeste si arhiveaza procesele verbale, transmite si arhiveaza avizele de litigiu, arhiveaza FCR, CMR, etc.;
- Verifica concordanta cantitativa intre documentele insotitoare si marfa primita;
- Informeaza persoana care a comandat piesele(marfa)despre receptia lor;
- Raspunde de calitatea si cantitatea pieselor (coletelor)in timpul manevrarilor de stocare;
- Primeste Cererea de Transport pe care o completeaza cu caracteristicile coletului: dimensiuni, greutate, etc.;
- Identifica si ambaleaza piesele, specificand vehiculul, ansamblul si referinta.
- Adapteaza ambalarea in functie de natura pieselor (pungi, folie protectoare cu bule, carton, bac, hartie de ambalaj);
- Evacueaza ambalajele goale si le depoziteaza in zone rezervate acestora;
- Pregateste livrarea coletelor: ambalare, infoliere, stabilirea de etichete, adresa client;
- Pregateste expedierea coletelor;
- Asigura transmiterea coletelor la beneficiar dupa descarcare;
- Asigura tinerea la zi a documentatiei cat si respectarea procedurilor si instructiunilor de lucru;
- Intretine si pastreaza utilajele din dotare folosite in timpul descarcarii/ incarcarii marfurilor in stare buna de functionare;
- Urmareste si asigura respectarea obiectivelor de calitate, termene si costuri;
- Participa la actiunile de progres ale Servicilui;
- Respecta sarcinile si dispozitiile de serviciu transmise de seful direct.

CERINTE

- Absolvent liceu teoretic sau industrial;
- Experienta de lucru cu motostivuitorul;
- Atestat ISCIR pentru masini pana la 4 tone;
- Cunostinte operare MS Office;
- Cunoasterea limbii franceze - nivel mediu;
- Experienta de minim 2 ani in sectorul logistic.

Renault Technologie Roumanie este noul centru de dezvoltare si cercetare in domeniul ingineriei Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.