PRESALES SUPPORT ENGINEER ¿ networking, cabling and power back-up solutions

GENESYS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura asistenta tehnica inainte de vanzare clientilor si echipei de vanzari GENESYS pentru realizarea de sisteme si solutii IT&C.
- Elaboreaza oferte, specificatii si anexe tehnice.
- Proiecteaza si participa la implementarea de infrastructuri IT&C.
- Asigura servicii de asistenta tehnica la punerea in functiune, asistenta tehnica dupa vanzare, consultanta, training.

CERINTE

- Experienta relevanta minim 3 ani intr-o activitate similara;
- Studii tehnice superioare de specialitate;
- Buna cunoastere a standardelor din domeniu, capacitate de a evalua noi produse;
- Certificari CCNA;
- Obligatoriu - carnet de conducere categoria B;
- Nivel foarte bun al limbii engleze;
- Capacitate de asimilare rapida de noi cunostinte, abilitate de a lucra in echipa ori cu supervizare minimala.

BENEFICII OFERITE

Oferim un pachet salarial competitiv (salariu 700 - 900 eur, plus beneficii), precum si oportunitati de training si de dezvoltare a carierei pe termen lung.

Companie privata, infiintata in 1994 si certificata ISO 9001, CCAS si OMCAS, cu o cifra de afaceri de 15 milioane EUR (2005) si peste 100 de angajati, GENESYS este una dintre cele mai importante companii romanesti care acopera toate domeniile de activitate din informatica si telecomunicatii. Datorita activitatii sale in continua crestere, GENESYS isi dezvolta echipa cu noi profesionisti entuziasti si motivati.