Presales Support Engineer

SENIOR TECH S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura asistenta tehnica inainte de vanzare clientilor si echipei de vanzari pentru realizarea de sisteme si solutii IT&C.
- Elaboreaza oferte, specificatii si anexe tehnice. Proiecteaza si participa la implementarea de infrastructuri IT&C.
- Asigura servicii de asistenta tehnica la punerea in functiune, asistenta tehnica dupa vanzare, consultanta, training.

CERINTE

- Experienta relevanta minim 3 ani intr-o activitate similara
- Studii tehnice superioare de specialitate
- Buna cunoastere a standardelor din domeniu, capacitate de a evalua noi produse
- Certificari CCNA
- Obligatoriu - carnet de conducere categoria B
- Nivel foarte bun al limbii engleze
- Capacitate de asimilare rapida de noi cunostinte, abilitate de a lucra in echipa ori cu supervizare minimala.

Serviciile Senior Tech de recrutare si executive search sunt orientate preponderent asupra pietei IT.
La cerere, raspundem si cerintelor speciale ale companiilor pentru acoperirea unor nevoi de recrutare din alte domenii, ca de exemplu: inginerie, farmaceutic, resurse umane, vanzari, etc.
Avantajul echipei noastre este imbinarea dintre background-ul tehnic si experienta in activitatea de recrutare. Acesta rezulta in capacitatea de a intelege specificul cerintelor pe care companiile le au si ca urmare, prezentarea unor candidati care respecta criteriile tehnice.
La randul lor, candidatii pot prezenta in detaliu realizarile lor tehnice, pentru ca acestea vor fi intelese si receptionate cu acuratete.
Baza noastra de date cumuleaza un numar mare de specialisti si si-a conturat amplitudinea atat datorita muncii de cautare directa desfasurata de fiecare membru al echipei, precum si datorita mentinerii si inoirii permanente a contactelor noastre.