Presales ERP Productie

S.C. CRESCENDO INTERNATIONAL S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

- suport, consultanta si documentare pentru implementarea unui sistem ERP;
- analiza de business si determinarea cerintelor specifice activitatilor de productie;
- asistenta intocmire specificatii la nivelul analizei de business pentru sustinerea proceselor de vanzare.

CERINTE

- absolvent studii superioare de profil economic/tehnic;
- buna cunoastere a mediului de afaceri romanesc;
- experienta de minimum 3 ani in domeniul productiei;
- absolvent al unui curs de tehnica prezentarii si negociere;
- atestari Lean Manufacturing, APICS sau Six Sigma constituie un avantaj;
- intelegerea globala a businessului potentialului client;
- abilitati de comunicare (intelegerea cerintelor clientilor si a necesitatilor reale ale acestora) si organizare;
- persoana flexibila, task oriented;
- spirit de echipa, deschidere spre acumularea de noi cunostinte;
- buna cunoastere a limbii engleze (citit si vorbit);
- carnet de conducere categoria B;
- disponibiliate pentru deplasari.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant;
- implicare in proiecte complexe si lucrul intr-un mediu profesional;
- posiblitati de perfectionare profesionala;
- oportunitati de dezvoltare in cadrul echipei de vanzari.

Casa de solutii CRESCENDO dezvolta, integreaza si implementeaza solutii IT&C care optimizeaza si simplifica gestionarea informatiei de afaceri. Clientul gaseste in CRESCENDO o sursa unica de competente, care ii economiseste timpul si eforturile si ii garanteaza o rata ridicata de recuperare a investitiei.