PRESALES ENGINEER - DIVIZIA IT&C

UTI Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analiza sistemelor informatice complexe
Elaborare oferte tehnice, cotatii
Acordare suport tehnic pentru echipa de vanzari
Realizare prezentari tehnice scrise sau cu audienta
Participare la negocieri tehnice cu clienti, parteneri si furnizori

CERINTE

Studii superioare tehnice sau economice
Experienta in elaborarea de documentatie tehnica, prezentari, oferte
Excelente abilitati de comunicare orala si in scris
Abilit¿¿i de negociere si interrela¿ionare
Capacitate de analiz¿ ¿i sintez¿
Limba englez¿ - nivel avansat

BENEFICII OFERITE

Sistem de bonusare in functie de realizari
Mediu de lucru dinamic, profesionist
Posibilitati de afirmare si promovare in cadrul unei companii solide.

Lider in dezvoltarea de solutii, produse si servicii de inalta tehnologie, cu rezultate remarcabile in zona de cercetare-dezvoltare si inovare, divizia IT&C acopera ca arii de expertiza: dezvoltare software, solutii de securitatea informatiei, comunicatii, solutii de criptare si compatibilitate electromagnetica, precum si integrare de sisteme informatice.

Detalii despre preocuparile si realizarile echipei IT&C din grupul UTI pot fi obtinute vizitand site-ul www.uti.ro.