Preparator Prototip

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiune: Realizarea studiilor de prototip pentru perimetrul de activitate alocat.

Perimetru de activitate: Prototip vehicul

Activitati:
- Studiul de realizare a pieselor si machetelor;
- Redactarea de caiete de sarcini, devize si paninguri;
- Realizarea documentatiei tehnice aferente;
- Participarea la reuniuni: interne Produs/ Proces, Prototip vehicul;
- Negocierea fezabilitatilor tehnice impreuna cu alti actori implicati in procesele respective.

CERINTE

- O prima experienta in domeniul proiectarii asistate constituie un avantaj;
Competente cautate:
- Absolvent de studii superioare cu profil inginerie mecanica, automobile
- Cunostinte de Mecanica, Vehicul;
- Cunoasterea limbii franceza si/sau engleza;
- Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint).

Renault Technologie Roumanie este noul centru de dezvoltare si cercetare in domeniul ingineriei Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.