Pre-Sales/Sales Document management

TOTAL TECHNOLOGIES

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Identificarea si contactarea potentialilor clienti ai companiei;
 Contactarea telefonica si electronica a acestor clienti in scopul organizarii unor prezentari in detaliu;
 Urmarirea raspunsurilor si programarea intalnirilor tehnice cu clientii;
 Derularea unei relatii normale, civilizate intre clienti si firma cu impact favorabil asupra imaginii firmei pe piata;
 Studierea si insusirea de configuratii / arhitecturi de solutii pentru clientii firmei;
 Ofera consultanta tehnica clientilor interesati de solutiile de document management;
 Participa la realizarea ofertelor companiei (in limba romana si limba engleza);
 Pregateste si sustine prezentari de natura tehnica pentru clienti, in Show Room-ul companiei sau la sediul clientului;
 Raspunde de exactitatea si conformitatea documentelor intocmite si care reflecta derularea integrala a operatiilor realizate.

CERINTE

Studii superioare IT;
 Cursuri suplimentare / diplome / certificari in domeniul informatic;
 Cunostinte foarte bune de limba engleza.
Experienta pe un post similar (minim3 ani);
 Abilitati de comunicare;
 Prezenta profesionala;
 Loialitate;
 Initiativa;
 Persoana ambitioasa, cu aspiratii, focalizata pe cariera;
 Fire deschisa;
 Rezistenta la stres;
 Capacitate de lucru intr-un colectiv.

BENEFICII OFERITE

 telefon mobil;
 salariu fix + bonusuri

Sfera de activitate a companiei TOTAL TECHNOLOGIES (activeaza din 1992 pe piata, exclusiv in domeniul tehnologiei informatiei):

Integrare de echipamente de tehnica de calcul
Servere multiprocesor
Calculatoare personale
Notebook-uri
Echipamente periferice
Imprimante matriceale si laser
Scannere
Plottere
Dispozitive pentru back-up
Integrare software de baza si aplicatii
Proiectare si instalare retele (LAN/WAN) pe platforme
Windows
Novell
SCO Unix
Integrare echipamente in tehnologia codurilor de bare
Consultanta
Asistenta tehnica
Instruire
Service echipamente tehnica de calcul