Practica de specialitate si voluntariat

Cartea Sonora SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Eşti student la una dintre următoarele specializări: Jurnalism, Litere, Limbi străine, Relaţii Publice, Relaţii internaţionale? Te aşteptăm să îţi faci practica la Editura Cartea Sonoră - proiectul pasager.eu

Cartea Sonoră deschide un vast proiect de cercetare şi informare enciclopedică, după principii wikipedia, cu caracter specific din domeniul călătoriilor.

CERINTE

- redactarea de articole după teme alese şi discutate cu responsabilul de proiect din cadrul editurii
- talent scriitoricesc
- facultativ – deprinderi de redactare a textelor cu soft wiki
- calculator cu conexiune la internet

BENEFICII OFERITE

- certificatul de absolvire a perioadei de practică la editura Cartea Sonoră
- un cadou inedit: un audiobook la alegere (download)
- muncă de la domiciliu
- repartizare flexibilă a timpului de lucru
- consultanţă şi supraveghere online (ore de birou)
- raporturi cordiale de colaborare însoţite de o sănătoasă doză de umor
- corespondenţă cu editura prin email
- diversitate de teme şi modalităţi de abordare a subiectelor (stiluri literare)
- publicarea directă a textelor în cadrul paginilor specifice

DESCRIEREA FIRMEI

Editura specializata pe productia de audiobook.