PR/Travel Agent- Buftea

Studiourile Media PRO

Job expirat

RESPONSABILITATI

- organizeaza deplasarea echipelor de filmare din strainatate in Romania si invers, stabilind programul de sosiri si plecari pentru membri echipelor
- asigura rezervarea cazarilor pentru echipele straine in Romania in functie de bugetele stabilite
- furnizeaza informatii directorul de productie film strain legate de conditiile si documentele necesare in vederea obtinerii vizelor si permiselor de munca in functie de tara de origine si perioada de activitate din cadrul proiectelor respective
- prelungeste, dupa caz, perioada de valabilitate a permiselor de munca pentru personalul strain pentru teritoriul Romaniei
- asigura obtinerea vizelor de intrare si iesire in si din Romania pentru personal
- reprezinta legatura companiei cu ambasadele si consulatele solicitand orice problema legala ce poate aparea pe parcursul proiectelor
- intocmeste bugetul de cheltuieli de transport, cazare si masa pentru proiectele de film strain indiferent de natura proiectului
- se informeaza asupra ofertelor de cazare si transport atat pentru echipele straine cat si pentru echipele/personalul companiei care se deplaseaza pe teritoriul unei alte tari

CERINTE

- studii superioare de specialitate
- cursuri de specialitate
- experienta de minim 2 ani pe un post similar
- cunostinte temeinice de limba engleza
- cunostinte temeinice de operare PC
- bun negociator
- spirit analitic

BENEFICII OFERITE

- salariul negociabil functie de experienta
- transport asigurat

DESCRIEREA FIRMEI

productie de film si emisiuni TV