PR Specialist - Renumita Societate Civila de Avocati

BARNETT McCALL RECRUITMENT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Crearea si implementarea elementelor de identitate corporativa- activitati de rebranding, cu accent pe unitatea de brand;
- Mentinerea relatiei cu agentiile de comunicare, de la comunicarea briefului la finalizarea contractelor;
- Conceperea, realizarea si coordonarea aparitiilor de materiale de PR si comunicare;
- Mentinerea unei relatii bune cu reprezentanti ai mass media;
- Conceperea si implementarea strategiei de Direct Marketing pentru fiecare categorie de clienti in parte;
- Organizarea de actiuni de protocol si evenimente speciale.

CERINTE

- minim 3 ani de experienta in PR, de preferinta in domeniul serviciilor;
- studii superioare de preferinta in domeniile: comunicare, marketing sau limbi straine;
- cunostinte solide de PR, corporate identity, brand management;,
- abilitati de comunicare excelente, spirit de echipa, proactivitate, preocupare pentru exactitate;
- limba engleza- nivel fluent.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant;
- mediu de lucru foarte profesionist si placut.

Recruitment company offering realistic and professional services to local and international clients