PR Specialist

BARNETT McCALL RECRUITMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

In numele clientului nostru, un holding renumist de companii activand in domeniul dezvoltarii imobiliare, cautam o persoana dinamica, ambitioasa, proactiva, pentru a ocupa pozitia de PR Specialist.
Responsabilitati:
- Creeaza, dezvolta si implementeaza strategiile de PR in concordanta cu politica companiei;
- Mentine si dezvolta relatii stranse cu media pentru a crea o imagine pozitiva companiei in care activeaza;
- Creeaza si dezvolta strategia relatiilor cu mass-media, conferinte de presa, mesaje de transmis, interviuri, materiale de publicat, etc.;
- Monitorizeaza si analizeaza publicatiile zilnice si publicatiile de specialitate in ceea ce priveste aparitiile companiei si oportunitatile de dezvoltare;
- Organizeaza si implementeaza evenimentele de presa.

CERINTE

Cerintele postului sunt urmatoarele:
- Experienta minim 2 ani, intr-o pozitie de Public Relations;
- Studii superioare absolvite, de preferinta in domeniul relatiilor publice/ comunicare/ marketing/ advertising;
- Limba engleza - nivel avansat;
- Cunostinte excelente de operare MS Office;
- Permis de conducere de minim 2 ani;
- Personalitate dinamica, sociabila si proactiva, cu un networking bun in mass media.

BENEFICII OFERITE

- Un pachet salarial motivant si oportunitatea de a lucra intr-un mediu multinational, profesionist si prietenos.

We believe that what we do, we do well. We are proud of the services we offer, the team we have created and the results we achieve. Every person and project is unique, by offering a flexible and communicative approach we continuously exceed expectations, fulfil our professional goals and deliver.