PR Specialist

Falcon Electronics Prod SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Redactare articole si comunicate de presa pentru reviste, trimiterea lor la termen si urmarirea aparitiei in presa
- Redactare texte pentru filmari
- Crearea si intretinerea unei baze de date de contacte din presa
- Mentinerea relatiei cu persoanele din baza de date de presa
- Monitorizare aparitii în presa Falcon / concurenta
- Reprezentarea companiei la evenimente de presa
- Participare la organizare evenimente
- Participare la organizare targuri si expozitii
- Gasire noi parteneri pentru evenimente specifice
- Realizare text pentru pliante, site-uri, materiale promo

CERINTE

- Persoana deschisa, comunicativa, serioasa si constiincioasa, cu initiativa si spirit inovator
- Studii superioare: Facultatea de Comunicare si relatii publice, Facultatea de Jurnalism – reprezinta un avantaj
- Experienta minim 3 ani intr-un post similar
- Excelente abilitati de comunicare
- Fire deschisa, pozitiva, sociabila, creativa
- Initiativa, implicare si loialitate
- Spirit de lucru in echipa
- Solide cunostinte PC: Microsoft Office (Word, Excel si PowerPoint), Internet Explorer, Outlook Express
• Lb engleza – nivel avansat

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv
- Bonuri de masa
- Servicii medicale

Falcon Electronics este lider de piata in domeniul importului si distributiei sistemelor de securitate auto, sistemelor audio si video auto