PR & Marketing Manager

Asociatia Young Initiative

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Coordoneaza echipele de Marketing, Fundraising si PR ale Asociatiei (elaborand strategia de promovare a brand-ului si a proiectelor organizatiei) si monitorizeaza tot procesul de comunicare la nivel intern si extern, conform misiunii, valorilor si obiectivelor Asociatiei;
• Mentine si dezvolta relatiile profesionale cu colaboratorii din aria de specialitate (parteneri, publicitate, media, sponsori, etc.)
• Coordoneaza realizarea tuturor materialelor promotionale si de presa, promovarea online si in cadrul a diverse evenimente specifice;
• Identifica noi oportunitati si propune noi actiuni sau evenimente de PR, care sa contribuie la sustinerea proiectelor;
• Reprezinta interfata dintre Consiliul Director si echipa de Marketing, Fundraising si PR.

CERINTE

• Minim 2-3 ani experienta in marketing/relatii publice (experienta intr-o organizatie non-guvernamentala reprezinta un avantaj);
• Masterand sau absolvent de studii superioare;
• Pasiune pentru voluntariat si disponibilitate de implicare;
• Abilitati manageriale si de leadership;
• Persoana proactiva, adaptabila, creativa;
• Excelente abilitati de comunicare (verbala, prezentare, redactare, etc.)
• Bune cunostinte de operare PC (Word, Excel, Power Point).

Mentionam ca pozitia nu este salarizata, fiind activitate de voluntariat.

Vom lua in considerare doar aplicatiile depuse conform pasilor descrisi pe site-ul nostru: http://www.younginitiative.org/recrutare_iarna11.php

Asociatia Young Initiative este o organizatie non-guvernamentala din Romania, non-profit, infiintata in luna noiembrie 2009, care organizeaza proiecte in domenii precum tineret, educatie non-formala, umanitar si cultural. Misiunea Asociatiei este sa contribuie la dezvoltarea personala si profesionala a tinerilor si copiilor, precum si la educatia si cultura acestora, cu precadere cea non-formala, astfel incat acestia sa isi poata croi o cariera care sa corespunda potentialului lor.