PR Manager

Falcon Electronics Prod SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Redactare articole si comunicate de presa, expedierea lor catre mediile vizate si monitorizarea de presa
• Creatie script si coordonarea echipei de filmare pentru realizarea de materiale de prezentare
• Crearea si intretinerea unei baze de date de contacte din presa
• Crearea si implementarea strategiei de PR in acord cu obiectivele companiei

• Cautare si postare subiecte zilnlic pe Social Media

• Realizare newslettere saptamanale pentru clientii B2B si B2C

• Realizare text pentru pliante, site-uri, materiale promo

• Creare de continut pentru site-urile companiei

• Cautarea de parteneri specifici pentru promovarea anumitor produse /servicii si implementarea parteneriatelor incheiate
• Monitorizare aparitii în presa Falcon / concurenta
• Reprezentarea companiei la evenimente de presa
• Organizare evenimente
• Participare la organizare targuri si expozitii

CERINTE

Studii superioare: Facultatea de Comunicare si relatii publice, Facultatea de Marketing – reprezinta un avantaj
• Experienta minim 3 ani intr-un post similar
• Excelente abilitati de comunicare
• Fire deschisa, pozitiva, sociabila, creativa
• Initiativa, implicare si loialitate
• Spirit de lucru in echipa
• Solide cunostinte PC: Microsoft Office (Word, Excel si PowerPoint), Internet Explorer, Outlook Express
• Lb engleza – nivel avansat

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv
Bonuri de masa
Servicii medicale

- Domeniu de activitate: Falcon Electronics este lider de piata in domeniul importului si distributiei sistemelor de securitate auto, sistemelor audio si video auto.
- Reprezentanta a firmelor: Directed Electronics, Sony, VDO, THB, Omega, Whistler
- Marcile reprezentate: Viper, K9, VDO, Whistler, Target , Sony
- Provenienta capital: Romanesc
- Numar de angajati: 40